Profil Brügmann bluEvolution

Profile okienne Brugmann bluEvolution

bluEvolution (firmy Brugmann/Salamander) to połączenie nowoczesnej technologii i pragmatycznego projektowania, które tworzą najwyższej klasy okna PCV (profil klasy RAL-A). Optymalna 6- komorowa konstrukcja profili oraz 92 mm głębokość montażowa zabudowy, dają wysoką izolację termiczną i w efekcie rewelacyjną efektywność energetyczną.

Okna PCV w technologii bluEvolution jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla nowego budownictwa, jak i renowacji obiektów, ponieważ:

  • zapewnia rewelacyjną izolację cieplną, a dzięki temu znaczną redukcję kosztów ogrzewania i emisji CO2. Tak więc profile okienne Brugmann bluEvolution jest przyjazny dla klimatu i środowiska naturalnego.
  • jest nowoczesny i w pełni zgodny z aktualnymi trendami projektowymi, spełniając obecne jak i przyszłe, surowe normy ochrony energetycznej.
  • ułatwia konserwację poprzez wysoką odporność na zabrudzenia, dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki. W efekcie powstają profile okienne o gładkiej i błyszczącej powierzchni.
  • folie dekoracyjne systemu bluEvolution nie tylko nadają kolor i wygląd profilom. Dodatkowo stanowią warstwę, chroniącą okno przed szkodliwymi wpływami atmosferycznymi oraz promieniowaniem UV.
  • niezwykła głębokość konstrukcyjna ram i skrzydeł oraz innowacyjne usytuowanie wewnętrznych komór profilu decydują o optymalnej izolacji cieplnej. Już nawet w wykonaniu standardowym można osiągnąć wartość Uw = 0,83 W/m²K.

Jakość i różnorodność

Profile okienne Brugmann bluEvolution zapewniają wymagany styl i poszukiwany kolor okien.

Szeroka paleta barw umożliwia wybór zarówno kolorów jednorodnych, metalicznych, jak i drewnopodobnych, w tym drewna szlachetnego, nawet w ciemnych odcieniach. Tam, gdzie dawniej, z powodu silnego nagrzania pod wpływem słońca, trzeba było liczyć się z dużymi naprężeniami termicznymi, teraz system bluEvolution zapewnia lepszą cyrkulację powietrza i wentylację wewnątrz profili. Poprzez zastosowanie szerokich komór wewnętrznych, w które wyposażyliśmy profile okienne, temperatury na ich powierzchni obniżają się. Redukcja naprężeń termicznych, zdecydowanie poprawia stabilność i pozytywnie wpływa na długoletnie, bezawaryjne funkcjonowanie okien bluEvolution.