Okna

Okna dachowe, balkonowe, standardowe i składane

W Baudom posiadamy wyselekcjonowaną ofertę okien, które powstają po to, aby zaspokajać nawet najbardziej wymagające gusta. Wiemy, że okna dachowe mają optymalnie doświetlać poddasze, a okna zintegrowane współgrać z roletami zewnętrznymi. Dlatego prezentujemy Państwu produkty, które zostały zaprojektowane w przemyślany, uniwersalny sposób. Dzięki temu okna drewniane i PCV można dopasować do stylu nieruchomości oraz oczekiwań jej mieszkańców.

Okna drewniane

Nie ulega wątpliwości, że drewniana stolarka okienna to rozwiązanie łączące w sobie nie tylko klasyczny i elegancki wygląd, ale również oszczędność energetyczną. Dzięki wykorzystaniu najwyższej klasy materiałów oraz nowoczesnych technologii okna drewniane umożliwiają osiągniecie znakomitych parametrów użytkowych oraz izolacyjnych.

Okna drewniane Fakro czy Urzędowski dostępne w ofercie firmy Baudom z Wrocławia to liderzy w swojej klasie. Są efektem projektu, w którym estetyka łączy się z solidnym wykonaniem. Okna drewniane są odporne na pęknięcia, wypaczenia, a także działalność szkodliwych warunków atmosferycznych czy insektów. Ważnym atutem tego rodzaju rozwiązań jest możliwość skutecznej i taniej konserwacji drewnianej konstrukcji, dzięki czemu nawet po wielu latach może ona wyglądać jak nowa. Warto również zwrócić uwagę na ekologiczny charakter tych produktów.

Okna pvc

Okna PCV są uznawane za wytrzymałe oraz uniwersalne elementy wykończeniowe. Wybierając je na poddasze, można postawić na mechanizmy, które umożliwią wygodne użytkowanie. Okna uchylno- obrotowe, tak jak okna pionowezagwarantują Państwu doskonałe widoki oraz łatwość w utrzymaniu czystości.

Stolarka PCV oprócz wyłazów dachowych oferuje tradycyjne okna pionowe oraz okna balkonowe. Dostarczamy Państwu wyłącznie sprawdzone, godne zaufania rozwiązania oraz systemy, a wśród nich:

  • profile okienne Brugmann — optymalna 6- komorowa konstrukcja profili oraz 92 mm głębokości montażowej zabudowy, dają wysoką izolację termiczną i w efekcie rewelacyjną efektywność energetyczną
  • profile okienne Veka — niemiecki lider z obszaru zaawansowanej technologii okiennej, wyposażone w dwukomorowe zespolenia szybowe

Utrata ciepła

Wszyscy użytkownicy okien wiedzą, jak istotna jest ich energooszczędność, a także skuteczna ochrona przed utratą ciepła. O tym, ile ciepła ucieka przez okna drewniane czy okna PCV mówi nam współczynnik Uw, określający poziom izolacyjności cieplnej. Wyrażany jest w następujących jednostkach – W/mkw., które opisuje się jako ilość ciepła, które przenika przez 1 mkw. okna w czasie jednej godziny, przy zachowaniu różnicy temperatury powietrza po dwóch stronach na poziomie 1°C.

Im niższy współczynnik Uw, tym konstrukcja okna PCV lub drewnianego będzie lepiej chroniła wnętrze domu przed zimnem z zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że cieplejsze szyby są droższe. Z uwagi jednak na to, że okna zajmują blisko 20% całkowitej powierzchni ścian domu (a gdy decydujesz się na duże okna składane czy okna tarasowe nawet więcej), dlatego też stanowią bardzo ważny element walki z uciekającym ciepłem, a co za tym idzie stratami energii. Warto również bliżej przyjrzeć się designowi wybranych modeli i zdecydować się na te, które najlepiej wpiszą się w charakter całego budynku. Do wyboru pozostawiamy klasyczne okna drewniane lub uniwersalne okna PCV, dostępne w nietypowych kształtach czy rozmiarach.