Okna balkonowe

Okna balkonowe i tarasowe

Współczesne rozwiązania architektoniczne pozwalają na wdrażanie ciekawych systemów, które dotychczas wydawały się nieosiągalne. Obecnie okna balkonowe produkowane są również z myślą o tarasach zlokalizowanych przy mieszkaniach na poddaszu. Nietypowe okna dachowe w swojej ofercie posiada m.in. firma Fakro, której produkty dostępne są w naszym asortymencie.

Dzięki innowacyjnym systemom wspomagającym, tego typu drzwi balkonowe  otworzysz swobodnie na oścież, aby wyjść na taras lub uchylisz od góry, aby wpuścić świeże powietrze do środka. Nowatorskie, duże okna dachowe Fakro dają wiele możliwości w zakresie aranżacji przestrzeni. Warto o nich pamiętać już na etapie projektowania oraz budowy domu czy adaptacji poddasza.

Zapraszamy do kontaktu i nawiązania współpracy.

 

Charakterystyka

okno balkonowe w dachu
  • Nowatorskie, duże okno dachowe, w którym otwarte skrzydła tworzą balkon. Górne skrzydło otwierane jest uchylnie do góry, a dolne uchylane do przodu umożliwiając swobodny dostęp do wnęki balkonu. Skrzydło przy obrocie o kąt od 0° do 45° jest podtrzymywane przez innowacyjny mechanizm wspomagający, który pozwala pozostawić otwarte skrzydło w dowolnej pozycji w tym zakresie.
  • Górne skrzydło uchylane jest płynnie aż do kąta 45°. Boczne barierki ochronne zintegrowane są z dolnym skrzydłem i wysuwają się podczas jego otwierania podczas zamykania dolnego skrzydła, barierki balkonu chowają się w oknie i nie są widoczne ponad połacią dachu. Ukryte są pod oblachowaniem okna, przez co nie ulegają zabrudzeniu oraz nie zakłócają estetyki dachu.
  • Obrócone skrzydło blokowane jest do mycia przez zasuwkę przy kącie 180°.
  • Automatyczny nawiewnik V40P.
  • Wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego.
  • Zakres montażu 35 – 55°.
  • Zalecenie: montaż w konstrukcji dachu bez ścianki kolankowej.

 

okno w dachu